Veri Kaybı Önleme Çözümleri

Şimdi verileriniz, ister dizüstü bilgisayarda ya da flash sürücüde, ister fiziksel, sanal ve bulut altyapılarında hareket halinde olsun, hiç olmadığı kadar hareket halinde. Mali verileriniz, müşteri bilgileriniz, fikri mülkiyetiniz veya ticari sırlarınız işlemler sırasında herhangi bir noktada kaybolabilir veya çalınabilir. Bu verilerin güvenliğinin sağlanması, aşağıda sıralanan artan risk faktörleri nedeniyle daha da zorlaşır:

  • GDPR dâhil olmak üzere hızla evrim geçiren uyum düzenlemeleri ve zorunluluklar
  • İş gücü mobilitesinin giderek artması
  • İş için kendi mobil cihazlarını ve müşteri uygulamalarını kullanan çalışanlar
  • Gelişmiş hedefli saldırıların (APT) ve veri ihlali olaylarının sıklığının artması

Günümüzün kurumlarının, utanç verici durumlardan, itibar kaybından, para cezalarından ve gelir kaybından kaçınması için çalışan verimliliği ve performansını etkilemeden kurum içerisinde birden fazla noktadan gelen ve bulutta bulunan tüm gizli verileri belirlemesi, izlemesi ve güvenlik altına alması gerekiyor.

Pek çok kurum, geçmişte geleneksel veri kaybı önleme (DLP) çözümlerini denedi, ancak bunların çok müdahaleci olduğu, yönetimlerinin karmaşık ve satın alınmalarının, dağıtımlarının ve bakımlarının da çok maliyetli olduğu fark edildi.

Verilerinizi bugün koruyun; DLP’yi derhal dağıtın ve görünürlük kazanın ve verilerinizi hemen kontrol etmeye başlayın. DLP maliyetlerini azaltın; Geleneksel DLP’ye göre dağıtma ve bakım maliyetlerinden tasarruf edin. Gizliliği koruyun; Ağ içinde ve dışında veri kaybını belirleyin, izleyin ve önleyin. Mevzuata uyum sağlayın; Koruma, görünürlük ve uygulama için kontrolleri devreye alın Kullanıcıları eğitin; Çalışanları riskli davranışlar konusunda bilgilendirin veya gerekiyorsa kullanıcı kontrollerini devreye alın.

Veri Kaybı Önleme Çözümleri – Başvuru Formu

Veri Kaybı Önleme Çözümleri hakkında bilgi almak ister misiniz – Aşağıdaki talep formunu doldurun hemen size ulaşalım.