Lepide Auditor

Lepide Auditor, Active Directory, Grup Policy, Exchange, SQL Server, SharePoint, File Server ve Office 365 (Exchange Online) arasında gerçekleşen değişiklikleri denetlemek ve izlemek için basit, uygun maliyetli ve ölçeklendirilebilir bir çözümdür. “Kim, ne, nerede ve ne zaman” değişikliklerinin yapıldığı ile ilgili kritik soruları yanıtlamanın en kolay ama en kapsamlı yollarını sunar. Konsolide veya güvenli bir web portalına ya da bir dizi detaylı gerçek zamanlı uyarı yoluyla doğrudan ya da anlamlı bir raporda tek bir değişikliği gösteren tek bir kayıtta denetim detayı sağlar. LepideAuditor ayrıca, etkin olmayan kullanıcı hesaplarını takip etmede yardımcı olacak çok sayıda değerli özellik ile birlikte gelir, kullanıcılara parolalarının süresi dolduğunda hatırlatır ve Active Directory ve Grup Policy’de yapılan özel değişiklikleri tek bir tıklamayla geri döndürür. LepideAuditor, BT operasyon yöneticileri, sistem yöneticileri, BT güvenlik yöneticileri ve Audit & Compliance personelinin karşılaştığı ortak denetim ve izleme sorunlarını ele almak için tasarlanmıştır.

3 ANAHTAR SORU İÇİN NE CEVAP VERMELİYİZ?

  • IT sisteminizde yapılan değişiklikleri kimin, neyi, ne zaman ve nerede değiştirdiğini biliyor musunuz?
  • Hangi kullanıcıların kritik dosya ve klasörlerinizde değişiklik yaptığını, dosyaları taşıdığını veya kopyaladığını biliyor musunuz?
  • Kullanıcıların hangi dosya veya klasörlere erişim yaptıklarını veya yetkili olmadıkları halde erişim yapmak istediklerini biliyor musunuz?
For All Platforms
Lepide Auditor, Active Directory, Grup Policy, Exchange, SQL Server, SharePoint, File  Server ve Office 365 (Exchange Online) arasında gerçekleşen değişiklikleri denetlemek ve izlemek için basit, uygun maliyetli ve ölçeklendirilebilir bir çözümdür. “Kim, ne, nerede ve ne zaman” değişikliklerinin yapıldığı ile ilgili kritik soruları yanıtlamanın en kolay ama en kapsamlı yollarını sunar. Konsolide veya güvenli bir web portalına ya da bir dizi detaylı gerçek zamanlı uyarı yoluyla doğrudan ya da anlamlı bir raporda tek bir değişikliği gösteren tek bir kayıtta denetim detayı sağlar. Lepide Auditor ayrıca, etkin olmayan kullanıcı hesaplarını takip etmede yardımcı olacak çok sayıda değerli özellik ile birlikte gelir, kullanıcılara parolalarının süresi dolduğunda hatırlatır ve Active Directory ve Grup Policy’de yapılan özel değişiklikleri tek bir tıklamayla geri döndürür. LepideAuditor, BT operasyon yöneticileri, sistem yöneticileri, BT güvenlik yöneticileri ve Audit & Compliance personelinin karşılaştığı ortak denetim ve izleme sorunlarını ele almak için tasarlanmıştır.
Active Directory Auditing

Hem güvenlik hem de uyumluluk gereksinimleri, Active Directory’yi denetlemeyi gerekli kılar. Büyüklük, sektör veya bütçeden bağımsız olarak tüm kuruluşların, Active Directory denetimlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmeleri gerektiğine inanıyoruz. Ancak, yerel denetim yöntemleri karmaşık ve zaman alıcıdır; En deneyimli Bilgi Teknolojileri Denetçileri ve BT Yöneticilerinin bile sabrını test ediyor. Günlüklerin uzun süreli depolanması için yetersiz seçenekler, çok fazla gürültü, yinelenen olaylar ve önceden tanımlanmış raporların olmaması gibi birçok sorun, bir alternatifi haklı çıkarmak için fazlasıyla yeterlidir.

Ödüllü Active Directory denetim çözümümüz, yapılandırma değişikliklerini izlemek için ölçeklenebilir bir araç sunar. Önemli BT denetim sorularına cevaplar veriyoruz; “Kim, kimin ne zaman değiştiğini, ne zaman ve nerede yaptığını”, “Etki alanı denetleyicisinden erişen veya oturum açan son kullanıcı kimdi” ve daha fazlası gibi. Ayrıca, yönetici ayrıcalıkları kimin aldığını veya şu anda yönetici olmadığını görmenizi sağlıyoruz.

Group Policy Auditing
Grup Policy değişiklikleri ile ilişkili riskler göz önünde bulundurulduğunda, kuruluşların Grup Policy denetimine yönelik yapılandırılmış ve proaktif bir yaklaşıma sahip olmalarının önemli olduğunu düşünüyoruz. Modern IT departmanının ne kadar meşgul ve eskiye bağlı olduğuna göre, çözümün kurulumu kolay, kullanımı basit ve gerçekçi bir fiyata olması gerektiğine inanıyoruz. Bunu akılda tutarak, Grup Policy için LepideAuditor’u oluşturduk. Kimin, ne, nerede ve ne zaman değişiklik yapıldığını anında görebilmenizi ve hatta tüm Grup Policy Nesnesini önceki ideal durumuna geri almanızı kolaylaştıracağız. Aksi takdirde çok manuel bir süreç olacak ve çalışma yapan 40’tan fazla önceden tanımlanmış Grup Policy denetim raporları ve gerçek zamanlı uyarılar ile birlikte gelir.
File Server Auditing
Veri birçok işletme için önemli bir varlıktır. Yeterli denetleme ve izleme araçlarına sahip olmanızı sağlamak her zamankinden daha önemlidir. Tüm kuruluşların dosya ve klasörlerin “kim, ne, nerede ve ne zaman" oluşturulduğunu, erişilebildiğini, değiştirildiğini, COPIED edildiğini veya bir düğmeyi tıklattığını anında görebilmeleri gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca, kuruluşların kendi verileri genelinde izinleri kolayca izleyebildiklerini ve karşılaştırabileceklerini düşünüyoruz. Bu çözüm, içeriden-tehdidin yükselişinin zorluklarına ve ortak düzenleyici uyumluluk görevlerine ilişkin raporlama gereksinimlerine hitap etmektedir. BT’ye daha fazla, daha hızlı görme gücü veriyoruz. Bu çözüm, Windows Dosya Sunucusu ve NetApp Filtreleri üzerinde çalışmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu çözüm bağımsız olarak veya kapsamlı bir LepideAuditor’umuzun parçası olarak kullanılabilir.
Exchange Server Auditing
Hepimiz bugün e-postaya çok yoğun bir şekilde bel bağlıyoruz – masaüstlerimizde, tabletlerimizde, cep telefonlarımızda ve şimdi saatimizde bile! E-posta birkaç dakika boyunca çevrimdışı olsa bile, sadece son kullanıcılardan ‘umutsuzca e-postalarına ihtiyaç duyan çok sayıda yardım masası aramasıyla sonuçlanacağını biliyorsunuz. Ve gerçekte bir Exchange Server’ı geri almaya çalışan bir Exchange kesintisi durumunda ve hızla koşmak her zaman kolay değil… Elbette Lepide yoksa. LepideAuditor serimizin bir parçası olarak, bağımsız olarak veya ödüllü LepideAuditor’un bir parçası olarak, Exchange için LepideAuditor’u oluşturduk. Bu gerçekten basit çözüm, Exchange ortamınızda kimin, ne, nerede ve ne zaman değişiklik yapıldığını görmenin basit ve uygun maliyetli bir yolunu sunar. Değişiklikler meydana geldiğinde size gerçek zamanlı uyarılar verir ve size yüzlerce rapor sunar – her şey önce ve sonra yapılan her değişikliğin değerlerini gösterir. Basitçe söylemek gerekirse, sorunları daha hızlı çözmek için daha hızlı kararlar vermeniz için gereken bilgileri sağlar.
Office 365 Auditing
Office 365, dünya genelinde birçok organizasyonda operasyonların ve iletişimin bel kemiğidir. Birçoğu iletişim, veri depolama ve veri paylaşımı gereksinimleri için ona bağlı. Yetkisiz yapılandırma değişiklikleri, Office 365 kullanıcılarının SharePoint Online’da belgeleri kullanma veya Exchange Online üzerinden e-posta gönderme gibi kritik görevleri gerçekleştirmelerini önleyebilir. Bunun gibi aksamalar ciddi mali kayıplara yol açabilir. Bunun engellenmesine yardımcı olmak için, LepideAuditor, gerçekleşen değişiklikler hakkında tam bir görünürlük sağlamak için Office 365 (Exchange Online ve SharePoint Online) denetlemenizi sağlar. LepideAuditor kullanımı kolay, ölçeklendirilebilir ve her türlü güvenlik, işlem ve uyum zorluklarının üstesinden gelmenizi sağlar – hepsi tek bir konsoldan.
NetApp Filer Auditing
File Server için LepideAuditor’un bir bileşeni olan NetApp Filer için LepideAuditor, NetApp Filtreler ve depolama yönetim sistemleri için ayrıntılı bir denetim platformu sağlar. Bu çözüm, dosya ve klasör düzeyindeki erişimi bir Windows Dosya Sunucusunda yaptığınız gibi aynı şekilde tutmak için basit ama kapsamlı bir yol sunar. CIFS, shares, NFS Exports ve File auditing protokollerini denetleyebileceğiniz merkezi bir yönetim konsolu sağlar. Fpolicy çerçevesini ve atanmış dosya politikasını veya FPolicy kullanımını kullanarak, dosya ve klasör aktivitelerini denetlemenize ve izlemenize yardımcı olacak sürekli ve sürekli olayları yakalayabiliriz. Dosya Sunucuları (ve NetApp) için LepideAuditor, bağımsız olarak veya ödüllü LepideAuditor’un entegre bir özelliği olarak sunulmaktadır.
SQL Server Auditing
Verilerin bugün her zamankinden daha önemli olduğunu ve birçok kuruluşun kalbinde, seçim veritabanı SQL sunucusu olduğunu söylemek doğrudur. Bir SQL sunucusu sorununun sonuçları, kesinti, veri sızıntısı veya basit bir yönetici hatası gibi, felaket olabilir. Bunun gerçekleşmesi için önemli organizasyonların hazırlandığını düşünüyoruz. Gördüğümüz gibi sorun, denetleme araçlarının sağladığı bazı özelliklerin birazcık reaktif ve sınırlı olduğudur. Bu yüzden SQL Server için LepideAuditor’u yarattık. SQL sunucularınızda kimin, ne, nerede ve ne zaman değişiklik yapıldığını görmenin basit bir yolunu sağlar ve gerektiğinde size otomatik olarak gerçek zamanlı veya eşik tabanlı uyarılar ve ayrıntılı raporlar gönderir. Hatta SQL Server’larınızın genel sağlığını izlemenize bile yardımcı olur.
SharePoint Audit
SharePoint uygun şekilde kullanıldığında inanılmaz derecede güçlü bir çözümdür. Ekiplerin verimli bir şekilde işbirliği yapmasına yardımcı olur ve veri paylaşımı için paha biçilemez bir platform sağlar. Ancak, yapılandırma ve içeriği takip etmek gerçek bir baş ağrısı olabilir. Neyin ve neyin değiştiğine kimlerin erişildiğini bilmek zor bir iş olabilir. Elbette, Lepide’yi kullanmıyorsan. SharePoint Server için LepideAuditor, SharePoint ortamınızdaki güvenlik, yapılandırma ve veri seviyesi değişikliklerini denetlemek ve izlemek için basit bir çözüm sunar.
Active Directory Cleanup
Bazen bir çalışan işten ayrılır ve İK’nın BT’ye ya da belki de sürekli değişen bir kullanıcı tabanına sahip bir kolej veya üniversiteden bahsetmesini ihmal eder. Etkin olmayan kullanıcı hesaplarını manuel olarak takip etmeye çalışan her iki yol da biraz zahmetli olabilir. Tabii, eğer PowerShell vızıltı iseniz, bu açığı köprülemek için bir şeyleri moda edebilirsiniz, açıkçası ne kadar kolay ve maliyet etkin bir şekilde işlem yaparız, gerçekten de ağırlaştırmaya değer mi? Düşünmüyoruz – ve bunu denediğinizde de kabul edeceğinizi düşünüyoruz. Bu basit, makul fiyatlı çözüm, bağımsız olarak veya ödüllü LepideAuditor’umuzun tam entegre bir bileşeni olarak sunulmaktadır.
User Password Expiration Reminder

Bugün ortalama BT kullanıcısı yaklaşık 19 şifreyi yönetmelidir. Bu yüzden, kullanıcılar şaşırtıcı bir şekilde şifrelerini sıfırlamayı unutmuyorlar. Açıkça, güvenlik ve iyi uygulamaların normal şifre sıfırlama politikasını destekleyen bir politikaya sahip olması önemlidir – bu nedenle cevap nedir? Bizde olduğunu düşünüyoruz. Kullanıcı parolası süre sonu hatırlatıcısı çözümümüz, parolaları sona erdiğinde Active Directory kullanıcılarını otomatik olarak hatırlatır. Nihayetinde güvenliği artırır ve yardım masası çağrılarını azaltır ve hem BT ekibi hem de son kullanıcı için daha iyi bir deneyime yol açar. Bu çözüm ya bağımsız olarak ya da ödüllü LepideAuditor’umuzun bir parçası olarak kullanılabilir.

Sezgisel Pano

Sezgisel 360 kontrol panelimizi kullanarak size tüm çevrenizin kuş bakışı görünümünü veririz. Anında, her bir platformda yapılan toplam değişiklik sayısının, yönetici başına toplam değişiklik sayısının, kaynağa göre yapılan değişikliklerin ve hatta değişiklik / olay anormalliklerini tanımlamanıza yardımcı olmak için trendlere göre yapılan değişikliklerin özetini görebilirsiniz. 360 gösterge paneli ayrıca belirlediğiniz ve olası süreklilik veya performans sorunlarını tanımlamanıza yardımcı olacak belirli sunucuların performansıyla ilgili kritik bilgileri gösterir. Ve bizim “Pièce de résistance”, bu gösterge panosunun alt yarısındaki LiveFeed özelliğimizdir.

Gelişmiş Raporlar

Gelişmiş raporlama konsolumuz, bir dizi sistem yönetimi, güvenlik ve uyumluluk sorunlarına yardımcı olmak için 300’ün üzerinde önceden ayarlanmış rapor sunar. Tüm önemli “kim, ne, nerede, ne zaman ve ne zaman" ile ilgili değişiklikleri hızlı bir şekilde tanımlamayı kolaylaştırır ve eksiksiz sorgulama ve ayrıntılı inceleme işlevleri sağlar. Çözüm, raporlardan herhangi birinin belirtilen herhangi bir e-posta adresine otomatik olarak yayınlanmasını planlamanıza olanak tanır. Tüm raporlar doğrudan ana konsolda veya temsilci bazında ayrı ve güvenli bir web tabanlı konsol aracılığıyla görüntülenebilir. Belirli raporları belirli kullanıcılara devretmek, doğru kişilerin doğru denetim verilerine doğru şekilde erişebilmelerini sağlamak için eksiksiz güvenlik ve huzur sağlar. Tüm raporlarımız PDF, CSV veya MHT gibi çeşitli formatlarda sunulmaktadır.

Gerçek Zamanlı Uyarı


BT ekipleri için verilen savaşın yarısı, bir şeyler olup bittiğini anlamalarını sağlıyor. Bu bilgi ile eylemin gerekip gerekmediğine ilişkin kararlar verebilirler. Bunu ele almak için iki farklı türde gerçek zamanlı uyarı sunuyoruz. Tek bir duruma veya tek bir etkinliğe dayalı bir uyarı sunabiliriz veya bir uyarının gönderilmesini istediğiniz zaman için bir politika tanımlayabileceğiniz eşik tabanlı uyarılar sunuyoruz. Örneğin, önceden tanımlanmış bir zaman ve tarih ölçütü üzerinden birden fazla etkinlik gerçekleşmesine dayanarak sizi uyarabiliriz. Bu, ortamdaki şüpheli davranış veya anormallikleri potansiyel olarak tespit etmeye yardımcı olur. LepideAuditor, BT ortamınızda seçili bir kritik değişiklik tespit edildiğinde size özelleştirilmiş bir komut dosyasını otomatik olarak çalıştırma seçeneği sunar. Bir kullanıcı, birçok eylemi otomatikleştirmek için VBScripts, PowerShell Scripts ve DOS tabanlı .BAT dosyaları oluşturabilir.

Mobil Uygulama


LepideAuditor mobil uygulaması iPhone, iPad veya herhangi bir Android özellikli cihaz üzerinde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Uygulamaya doğrudan bir LiveFeed sağlarken, BT ortamına yapılan değişikliklerin takibini takip etmenin gerçekten basit bir yolunu sunar. Bu, BT’ye ihtiyaç duydukları bilgileri ve ihtiyaç duydukları bilgileri verir.

Değişiklikleri Geri Alma


Hatalar meydana geliyor. Zaman zaman bir değişiklik yapılır ve hangi nedenle olursa olsun değişikliği geri yüklemeniz ve geri almanız gerekir. Belki bir kullanıcı hesabı yanlışlıkla değiştirildi veya daha kötüsü bir yönetici tarafından bir OU silindi. Her iki durumda da, hızlı bir şekilde düzeltmeniz gerekiyor. Active Directory ve Grup Policy geri dönüş çözümümüzü kullanarak, tek bir tıklamayla yapılan değişiklikleri geri almanızı sağlarız. Her şeyi, grup üyelikleri, öznitelikler, izinler vb. Dahil olmak üzere değişiklikten önce olduğu gibi tam olarak geri yükler. Active Directory veya Grup Policy değişikliklerini geri almanın ve geri yüklemenin en kolay yolu.

İzin Analizi

LepideAuditor, NTFS’yi paylaşım izinleriyle karşılaştırarak denetlenen klasörlere, alt klasörlere ve dosyalara uygulanan geçerli izinleri görüntüler.Hatta iki belirli zaman aralığı arasındaki tarihsel izin değişiklikleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Çözümümüz, dosya ve klasörler, Active Directory nesneleri ve Exchange nesneleri izinlerinde yapılan değişiklikleri görüntüler.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Deneme Süresi Ne Kadar?

Deneme süresi 15 gündür.

Lisanslama Nasıl Oluyor?

Tüm ürünlerde lisanslama modeli kullanıcı bazlı.

Ürüne Sahip Olma Modeli Nedir?

Sadece kiralama modeli ile ürünü kullanabilirsiniz.

Lepide Auditor Teklif Formu